Historie

Historie hotelu Meran

Hotel Meran byl postaven rodinou Hájkových v letech 1895 – 1906 v proluce téměř minimální, nevhodné pro výstavbu hotelu. Přesto se stal společně s hotelem Šroubek architektonickým skvostem a ozdobou Václavského náměstí. Úmrtím otce v roce 1937 se stali dědici syn Julius a dcera Marie, tehdy dvou a tříletá.

Za okupace byl hotel ve vlastnictví Němců a byl pojmenován LUNA. Po válce, v roce 1945 byl majetek rodiny Hájkových navrácen. Vrátil se i původní název hotelu MERAN. Vzhledem k sirotčímu majetku byl hotel zestátněn až v roce 1954. Tímto aktem byl MERAN předurčen k zániku. Byl propojen s hotelem Šroubek a pojmenován EVROPA.

Hotel Meran, Václavské náměstí

Rodina vstupuje opět na scénu po něžné revoluci. V roce 1991 byl hotel v rámci malé restituce navrácen sourozencům Hájkovým a posléze sestra Marie svoji půlku prodala bratrovi Juliovi. Byl ve stavu odpovídajícímu komunistickému hospodaření. Po roce usilovných stavebních úprav byl hotel uveden do původního stavu, včetně instalace nového výtahu, neboť původní secesní byl za komunistického režimu zlikvidován. Kapacita hotelu je 20 pokojů z toho 5 jednolůžkových, 10 dvoulůžkových a 5 třílůžkových. Všechný pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí se satelitním příjmem, telefonem, rádiem, minibarem a Wifi internet připojením.

Hotel Meran | Prague 1 | UBYTOVÁNÍ

UBYTOVÁNÍ

Kapacita hotelu je 20 pokojů
Hotel Meran | Prague 1 | Lokalita

Lokalita

V centru Prahy na Václavském náměstí

Co o nás říkají hosté

Čtěte pro více názorů